
Lightweight Laptop Bag
Art. no : 11932800
Lightweight Laptop Bag. Compact and casual design. Padded Quick-Draw computer compartment with extra stash pockets for cables and accessories. It includes handy front access panel which make easy access to your iPod, Blackberry or mobile phone plus an additional zippered front pocket for extra security. The rear exterior slip pocket also converts to trolley adjustment with one zipper move. Smart Organization™ Soft and reinforced carrying handle. Nylon.
Highresimages :
| Itemnumber : | 11932800 CL Lightweight laptop bag blk |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 258 |
| Color(s) : | Black Solid |
| Material : | Nylon. |
| Features : | Compact and casual designPadded Quick-Draw 16" computer compartment with extra stash pockets for cables and accessoriesHandy front access panel offers quick access to iPod |
| Length : | 43,20 cm |
| Height : | 32,40 cm |
| Width : | 8,90 cm |
| Width : | 8,90 cm |
| Country of origin : | CHINA |