
Professional Backpack
Art. no : 11932700
Professional Backpack. Durable materials and meaningful features makes these cases irresistible for any business man or woman. This smart design gives this case a compact size and enough storage place. From your 17" laptop to your MP3 player, USB and Blackberry, this bag has a place for it all. Fully lined interior with separate padded computer compartment and full featured organizer panel with matching USB shuttle included. Nylon.
Highresimages :
| Itemnumber : | 11932700 CL Prof. backpack blk |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 258 |
| Color(s) : | Black Solid |
| Material : | Nylon. |
| Features : | Durable materials and meaningful features make these cases irresistible for any business man or woman. Smart design gives this case a compact size and yet enough storage place. From your 17" laptop to your MP-3 |
| Length : | 46,30 cm |
| Height : | 38,50 cm |
| Width : | 11,50 cm |
| Width : | 11,50 cm |
| Country of origin : | CHINA |