
Slazenger Classic Rucksack
Art. no : 11931200
Slazenger Classic Rucksack. Front zippered main compartment features a deluxe organizer with a zippered mesh pocket, pen pockets, padded media pocket, ID window, large open pouch pocket, and key fob. Front open pocket is perfect for personal accessories. Side zippered pockets ideal for carrying water bottles or for accessing items in a rush. Large back main compartment features ample storage space and a hanging music player pouch with adjacent headphones port. Padded back panel and reinforced air mesh padded with adjustable shoulder straps. 420D Nylon.
Highresimages :
| Itemnumber : | 11931200 SL Classic rucksackBLK |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 234 |
| Color(s) : | Black Solid / Grey |
| Material : | 420D Nylon. |
| Features : | Front zippered main compartment features a deluxe organizer with a zippered mesh pocket |
| Length : | 44,00 cm |
| Height : | 30,00 cm |
| Width : | 17,00 cm |
| Width : | 17,00 cm |
| Country of origin : | CHINA |