
Slazenger Classic Sport Bag
Art. no : 11931100
Slazenger Classic Sport Bag. Large main compartment with U-shaped zippered opening. Interior zippered pocket. Zippered front pocket with ID window and three open pouches for storing accessories. Large open side pockets and detachable, adjustable strap with shoulder pad. 420D Nylon.
Highresimages :
| Itemnumber : | 11931100 SL Classic sport bag BLK |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 234 |
| Color(s) : | Black Solid / Grey |
| Material : | 420D Nylon. |
| Features : | Large main compartment with U-shaped zippered opening. Interior zippered pocket. Zippered front pocket with ID window and three open pouches for storing accessories. Large open side pockets. Detachable |
| Length : | 27,50 cm |
| Height : | 42,50 cm |
| Width : | 22,50 cm |
| Width : | 22,50 cm |
| Country of origin : | CHINA |