
Slazenger Classic Shoe Bag
Art. no : 11931000
Slazenger Classic Shoe Bag. Large zippered main compartment holds up to 13-14 sized shoes and features air mesh for ventilation. Open front pocket and zippered side mesh pocketsm with a strong, durable handle. 420D Nylon.
Highresimages :
| Itemnumber : | 11931000 SL Classic Shoe bag BLK |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 234 |
| Color(s) : | Black Solid / Grey |
| Material : | 420D Nylon. |
| Features : | Large zippered main compartment holds up to U.S. men's size 13 Euro size 48 shoes and features air mesh for ventilation. Open front pocket. Zippered side mesh pockets. Strong |
| Length : | 31,25 cm |
| Height : | 35,00 cm |
| Width : | 12,50 cm |
| Width : | 12,50 cm |
| Country of origin : | CHINA |