
ECO Luggage Tag
Art. no : 11930600
ECO Luggage Tag. Travel green with this biodegradable and compostable luggage tag. Polylactic Acid (PLA).
Highresimages :
| Itemnumber : | 11930600 ECO Luggage tag |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 288 |
| Color(s) : | Off-White |
| Material : | Polylactic Acid (PLA). |
| Features : | The inside card provides space to add your name, telephone number and email adres. This way you can always be contacted if somebody finds your luggage. |
| Weight : | 21 gram |
| Length : | 8,10 cm |
| Height : | 0,70 cm |
| Width : | 4,70 cm |
| Width : | 4,70 cm |
| Country of origin : | TAIWAN |