
Organic Rucksack
Art. no : 11929400
Organic Rucksack. This premium rucksack is made of environmental friendly material. Organic cotton.
Highresimages :
| Itemnumber : | 11929400 ECO Rucksack |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 34 |
| Color(s) : | Off-White |
| Material : | Organic cotton 12 OZ |
| Features : | This ECO rucksack is with 2 front pockets and the main compartment contains also 1 zipper pocket for small accessories. The closures are made of coconut wood. |
| Length : | 38,00 cm |
| Height : | 10,00 cm |
| Width : | 34,00 cm |
| Width : | 34,00 cm |
| Country of origin : | CHINA |