
29" Lightweight Rolling Duffle
Art. no : 11927300
29" Lightweight Rolling Duffle. Featherweight construction: Your equipment is heavy enough, so why carry around a heavy bag as well? With decreasing airline weight limits, this lightweight luggage allows the modern travellers to pack even more. EVA.
Highresimages :
| Itemnumber : | 11927300 CL "29" Roll Duffle Black |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 259 |
| Color(s) : | Black Solid |
| Material : | EVA. |
| Features : | Featherweight construction: Your stuff is heavy enough |
| Weight : | 4 gram |
| Length : | 73,00 cm |
| Height : | 36,00 cm |
| Width : | 40,00 cm |
| Width : | 40,00 cm |
| Country of origin : | CHINA |