
Solar Radio
Art. no : 10802500
Solar Radio. Solar powered AM/FM radio. When there is no sunlight this item has a back up battery.
Highresimages :
| Itemnumber : | 10802500 Solar radio am/fm |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 433 |
| Color(s) : | Silver |
| Material : | plastic |
| Features : | Solar powered AM/FM radio. When there is no sun light this item has a back up battery. |
| Weight : | 84 gram |
| Length : | 9,00 cm |
| Height : | 1,80 cm |
| Width : | 6,50 cm |
| Width : | 6,50 cm |
| Country of origin : | CHINA |