
Dunlop 199 Pcs Tool set
Art. no : 10407300
Dunlop 199 Pcs Tool set. This Dunlop case with metal locks includes 4 pcs of super quality precision screwdrivers, measuring tape 3 metre, ratched handle with bits, 5 pcs wrenchs, universal pliers, diagonal plier, hammer, 10 pcs sockets and 20 bits, 8 pcs hex keys, and many nails and screws.
Highresimages :
| Itemnumber : | 10407300 DL 199 pcs Prof.Tool set |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 100 |
| Color(s) : | Black Solid / Yellow |
| Material : | plastic |
| Features : | This Dunlop case with metal locks includes 4 pcs super quality precision screwdrivers |
| Weight : | 2600 gram |
| Length : | 8,00 cm |
| Height : | 28,00 cm |
| Width : | 33,00 cm |
| Width : | 33,00 cm |
| Country of origin : | CHINA |