
Dunlop Automotive Set
Art. no : 10406100
Dunlop Automotive Set. EVA blow mould case consists of adjustable wrench, long nose pliers, tape, brush, cutting knife, tyre gauge, screwdriver handle with 3 adaptors, 10 bits in bits holder, 9 sockets in socket holder and socket spanner. EVA pouch, metal.
Highresimages :
| Itemnumber : | 10406100 DL Automotive set |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 103 |
| Color(s) : | Black Solid |
| Material : | EVA pouch, metal. |
| Features : | Comes in a nice EVA tool case with jumper cable , tire gauge, steel brush, spanner, cutting knife, screwdriver handle with 20 bits, plier, ratchet with 13 sockets and tape |
| Weight : | 2620 gram |
| Length : | 31,00 cm |
| Height : | 8,00 cm |
| Width : | 35,50 cm |
| Width : | 35,50 cm |
| Country of origin : | CHINA |