
Laguiole Multi Function Pocket Knife
Art. no : 10404100
Laguiole Multi Function Pocket Knife. High quality 19 functions knife with wooden inlay and imitation leather pouch. Metal stainless steel and wood.
Highresimages :
| Itemnumber : | 10404100 LAG 11 function Pocket knife |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 83 |
| Color(s) : | Brown |
| Material : | Metal stainless steel and wood. |
| Features : | 19 functions: large blade, corkscrew, file, 2 mm screwdriver, 3 mm screwdriver, reamer and punch, cap lifter with crate opener and 6 mm screwdriver, wire bender, fish scaler with hook disgorger, ruler (inch), sissors, wood saw, can opener, tweezer, toothp |
| Weight : | 128 gram |
| Length : | 9,00 cm |
| Height : | 2,50 cm |
| Width : | 2,50 cm |
| Width : | 2,50 cm |
| Country of origin : | CHINA |