
Tape Measure
Art. no : 10403900
Tape Measure. 3 Metre.
Highresimages :
| Itemnumber : | 10403900 Measuring tape III 300 cm |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 97 |
| Color(s) : | Black Solid / Yellow |
| Material : | Plastic (100% PP) and metal (stainless steel) clip |
| Features : | 3 Meter measuring tape including belt clip. In cm and inches |
| Weight : | 108 gram |
| Length : | 6,00 cm |
| Height : | 2,50 cm |
| Width : | 6,00 cm |
| Width : | 6,00 cm |
| Country of origin : | CHINA |