
Rechargeable Torch / Mobile Phone Charger
Art. no : 10403300
Rechargeable Torch / Mobile Phone Charger. Dynamo Torch Bright LED. Mobile power supply, back up your portable electronic equipment. Comes with 5 pcs connectors for most types of Nokia, Sony- Ericsson, Samsung and Motorola.
Highresimages :
| Itemnumber : | 10403300 Recharge Torch mob ph charger |
| Catalog info (names/pages) : | The Catalogue 2010 109 |
| Color(s) : | Silver / Black Solid |
| Material : | Plastic (100% PP) |
| Features : | Dynamo Torch Bright LED. Mobile power supply. Comes with connectors for most types telephones.(5 connectors for different brands included. New nokia models, old nokia models, Motorola, Sony- Ericsson, Samsung.) IF full charged: 3 LED lighting : 1,5 hours. |
| Weight : | 125 gram |
| Length : | 11,50 cm |
| Height : | 4,00 cm |
| Width : | 5,50 cm |
| Width : | 5,50 cm |
| Country of origin : | CHINA |